Законодавчі правила стягнення боргів в Білорусі: обов’язкові формальності і практичні аспекти

Непорушне правило всіх правовідносин полягає в тому, що прийняті зобов’язання необхідно своєчасно виконувати. В іншому випадку неминуче наступають наслідки у вигляді вимогливих процедур.

Законодавством РБ передбачено два способи стягнення боргу в Білорусі:
1. Досудове врегулювання. Є обов’язковим, реалізується по строго встановленим в законодавстві правилами, дотримання яких в більшості випадків призводить до вирішення спору по суті без звернення до суду.
2. Судова процедура. Обумовлена низкою законодавчих вимог, виконання яких найчастіше неможливо без участі юристів, так як від підготовки до позовного провадження залежить результат вирішення справи.

Поетапно ідеальна процедура стягнення будь-якої заборгованості в РБ виглядає наступним чином: вибір правильного порядку стягнення, обов’язкове досудове врегулювання, підготовка заяви в наказному провадженні або позовної заяви, внесення держмита, подача документації в судову інстанцію для розгляду та отримання виконавчого документа, примусове виконання.

Кожен з цих етапів має свої процедурні особливості, наявність або відсутність яких пов’язано і залежить від того стягується заборгованість по угоді, врегулюється суперечка між суб’єктами господарювання, оскаржується діяльність (бездіяльність) державних органів або вирішується інший інцидент.

Однозначну відповідь на питання, за яких обставин звертатися до суду, а коли проблема вирішується досудовим врегулюванням можуть дати тільки юристи після вивчення всіх аспектів конкретної ситуації. Якщо Вам потрібна послуга «стягнення боргу в Білорусі» звертайтеся до фахівців МЮФ «Спікер». Правова підтримка гарантована!