Судове стягнення боргів в РФ – головний інструмент колекторів за новим законодавством

Стягнення будь-якого проблемного боргу в Росії для колекторів стало складніше. Їх діяльність істотно обмежив Закон РФ «Про захист прав і законних інтересів фізичних осіб при здійсненні діяльності по поверненню простроченої заборгованості». З 2017 року суд став основним місцем для стягнення прострочених боргів.

Огляд ключових прав боржників та обмежень для колекторів

Телефонні дзвінки і контакти стягувачів з боржниками суворо регламентовані. Дзвонити дозволено 2 рази в тиждень (не частіше), а зустрічатися – один раз в тиждень. Будь-який контакт повинен відбуватися в вихідні дні з 9 до 20, а в інші – з 8 до 22. Номер телефону або адреса електронної пошти повинні бути ідентифіковані (пристрої, що використовуються для приховування відображення інформації заборонені). Боржник же вправі при цьому відмовитися від контакту з стягувачем.

Законодавчі заборони для колекторів – це кардинальне сповільнення процедури стягнення. До прийняття нового закону колектори працювали з кредиторами по «агентській» схемі – брали в роботу портфелі боргів, не купуючи їх. Стягували жорсткими методами – безсистемно дзвонили, зустрічалися, тиснули на боржників …

Влада залишила стягувачам один спосіб прогнозованого за термінами стягнення – судове стягнення. Тепер тільки судове рішення знімає з колекторів кількісні обмеження на контакти з дебіторами. Експерти прогнозують, що в нових умовах роботи 12 місяців – приблизний термін окупності інвестицій компаній в судоврму стягненні.

До прийняття закону виконавче провадження було дешевим способом для колекторів. Однак тепер – це більш витратний спосіб, оскільки колекторів зобов’язали також для запису дзвінків і обробки кореспонденції використовувати дорогу ліцензовану техніку.

Проблемне стягнення боргу в Росії в цифрах

Експерти прогнозують, що частка судових вирішень боргових проблем в 2017 році зросте до 50%.

Держмито становитиме мінімум 400 рублів, а максимум – 60 тис. Рублів.

Штрафні санкції для порушників нових правил збільшуються до 2 млн рублів.

Купівля ліцензованого обладнання обійдеться колекторським агентствам приблизно в 300 тис. Євро.

Для дебіторів вартість прострочених боргів збільшиться в середньому на 20% (витрати на оплату роботи судових приставів, держмита і штрафних санкцій).