Стягнення боргів по-новому – без суду: кредиторам РФ спростили життя!

Законодавча база РФ поповнена новим законом, який регламентує позасудове стягнення боргів за виконавчим написом нотаріуса!

Стягнення боргу в Росії по-новому можна застосувати до боржників, які порушують свої зобов’язання по сплаті більше двох місяців. Закон надав кредитору право безпосередньо звертатися до приставів, минаючи судові розгляди, як було раніше.

Виконавчий напис нотаріуса на борговій угоді по-новому – допустима підстава для звернення кредитора до виконавчої служби. Вона має силу судового акта про стягнення, яке боржник має право оскаржити через суд.

Зміни внесені в законодавчі акти РФ, що регламентують оціночну діяльність, нотаріат і банкрутство. І також змінені правила проведення торгів і введено поняття «ліквідаційна вартість» для відчужуваних активів.

Нововведення закріплюють окремі нюанси позасудового порядку:
1. Стягнення боргу в Росії за виконавчим написом нотаріуса можна здійснити за умови, що кредитор представив нотаріусу документ-обгрунтування безспірності вимог і підтвердження про повідомлення боржника про невиконане зобов’язання.
2. Стягуватися таким способом можуть тільки борги, яким ще немає двох років, а боржник повинен бути повідомлений про це за два тижні до моменту звернення кредитора до нотаріуса.
3. Іпотечних боргів і заборгованостей по житлово-комунальним послугам нові правила не стосуються, вони, як і раніше будуть вирішуватися через систему судочинства.

Законодавча новела створена для банківських установ та інших кредиторів, крім мікрофінансових організацій, які зможуть врегулювати проблемні відносини з новими і старими боржниками шляхом внесення відповідних застережень в угоди.